Sports‎ > ‎Football‎ > ‎

Manchester City

Kaka dhe Jose Mourinho, Foto: Reuters
Manchester City është duke e monitoruar për së afërmi situatën e Kakas te Real Madridi, ndërsa të njëjtën gjë po e bën edhe Chelsea, në vazhdën e spekulimeve për largimin e brazilianit nga Bernabeu.
Sunday Mirror shkruan se City do të tentojë që ta joshë Kakan me një super-ofertë përderisa edhe Chelsea nuk do të sprapset dhe do të ndërhyjë në këtë çështje me të mësuar se Kaka kërkon largimin nga Los Blancos.

City ishte më herët pranë transferimit të Kakas, por nuk arriti ta bindë Milanin me 100 milionë funte, por këtë e bëri Reali me gjysmën e kësaj shume. /Telegrafi/

Comments